Szukaj
Wszystkie kategorie
    Menu Close

    Żywa historia

    Producent: Małe Wydawnictwo
    Kod katalogowy: 971121
    Dostępność: BRAK NA STANIE
    31,00 zł
    Sprawdź warunki darmowej dostawy »
    Wysyłka do
    *
    *
    Shipping Method
    Sposób wysyłki
    Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
    Cena
    No shipping options

    Książka składa się z felietonów, które dotyczą różnych znaczących wydarzeń z historii Polski i Europy. Autor porusza wiele tematów bolesnych oraz przemilczanych w imię politycznej poprawności.

    Szczególnie dużo miejsca ks. Isakowicz-Zaleski poświęca ukraińskim zbrodniom przeciwko Polakom podczas II wojny światowej. Ponownie nagłaśnia sprawę ludobójstwa na Wołyniu oraz we Wschodniej Małopolsce i na Lubelszczyźnie.

    Ujawnia nazwiska „czcicieli UPA” w nowym rządzie na Ukrainie. Felieton ten, zatytułowany „Banderowcy w nowym rządzie Ukrainy” miał być opublikowany w „Gazecie Polskiej”, jednak nigdy się nie ukazał i stał się przyczyną odejścia ks. Isakowicza-Zaleskiego z redakcji tygodnika. Ponadto ks. Isakowicz-Zaleski polemizuje z poglądami większości polskiej klasy politycznej, która bezkrytycznie wspiera obecne władze ukraińskie.

    W książce przeczytamy również o historycznych losach narodu ormiańskiego w Polsce i na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 r.

    Na koniec autor powraca do sprawy prześladowań Kościoła w latach komunizmu. Opisuje działania UB i SB wobec polskiego duchowieństwa oraz szkodliwą działalność tzw. księży-patriotów, którzy wspierali komunizm w Polsce w czasach stalinizmu.

    Dochód ze sprzedaży Żywej Historii jest przeznaczony na rozbudowę Fundacji im. Brata Alberta, której autor książki jest prezesem.

    Specyfikacja
    ISBN978-83-62971-12-1
    Okładkamiękka
    Liczba stron192+28
    Wymiary140 x 200 mm
    Autorks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
    0.0 0
    Napisz własną recenzję produktu Zamknij
    • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
    *
    *
    • Zły
    • Doskonały
    *
    *
    *