Szukaj
Wszystkie kategorie
    Menu Close

    Niezniszczalny. Rozmowy o Rotmistrzu Pileckim

    Producent: Fronda
    Kod katalogowy: 814875
    Dostępność: W magazynie
    Stara cena: 49,90 zł
    44,90 zł
    Najniższa cena z 30 dni: 44,90 zł
    Sprawdź warunki darmowej dostawy »
    i h
    Wysyłka do
    *
    *
    Shipping Method
    Sposób wysyłki
    Przewidywane doręczenie (od dnia wysłania)
    Cena
    No shipping options

    Rotmistrz Witold Pilecki to człowiek, który przerastał swoją epokę i potrafił dokonywać rzeczy niemożliwych. Ochotnik do Auschwitz, to dzięki jego Raportom świat mógł dowiedzieć się prawdy o hitlerowskich obozach zagłady. Po ucieczce z Oświęcimia, powrócił do walki konspiracyjnej, walczył w Powstaniu Warszawskim. Po uwolnieniu z obozu jenieckiego w Murnau znalazł się we Włoszech w II Korpusie Polskim gen. Andersa.  Powrócił do kraju i zainicjował kolejny etap swojej działalności   konspiracyjnej – tym razem przeciwko władzy, którą zainstalowali w Polsce sowieccy okupańci. Aresztowany i zamordowany   przez komunistów w więzieniu na Rakowieckiej w 1948 r. Co było w nim inspirującego kiedyś, a co porusza dzisiaj?

    Jarosław Wróblewski, pracownik Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL , autor najlepszej biografii Rotmistrza, rozmawia o tym fenomenie z ludźmi, na których osoba Witolda Pileckiego odcisnęła trwały ślad. Jak poznawali historię jego życia? Jak krzyżowały się ich wzajemne losy?

    Prof. Wiesław Wysocki, historyk, autor pierwszej biografii rtm. Witolda Pileckiego, która ukazała się w drugim obiegu w 1984 r
    Dr Adam Cyra, historyk, pracownik i badacz Muzeum Auschwitz-Birkenau od ponad 50 lat, autor książek o rtm. Witoldzie Pileckim.
    Maria Serafińska-Domańska, kierownik Muzeum Pamiątek po Janie Matejce „Koryznówka” w Nowym Wiśniczu, dworze, w którym ukrywał się Witold Pilecki po ucieczce z Auschwitz
    Grażyna Giec, synowa Wandy Giec – siostry rtm. Witolda Pileckiego
    Krzysztof Kosior, wnuk Zofii Pileckiej-Optułowicz, prawnuk Witolda Pileckiego.
    Tadeusz Płużański, syn Tadeusza Płużańskiego, który był współpracownikiem rtm. Witolda Pileckiego w jego powojennej siatce konspiracyjnej.
    Jakub Sieradzki, wnuk Makarego Sieradzkiego, podkomendnego Witolda Pileckiego   w Tajnej Armii Polskiej i powojennej siatce konspiracyjnej.
    Magdalena Janeczek-Tucznio, wokalistka zespołu Forteca – Walka Trwa
    Aleksandra Kaiper-Miszułowicz, autorka wystawy o życiu Witolda Pileckiego w Muzeum Dom Rodziny Pileckich w Ostrowi Mazowieckiej
    Mateusz Luśnia, organizator Warszawskiego Marszu Rotmistrza.

    Specyfikacja
    ISBN978-83-66814-87-5
    Okładkamiękka
    Liczba stron368
    Wymiary140 x 205 mm
    AutorJarosław Wróblewski
    Rok wydania2023
    0.0 0
    Napisz własną recenzję produktu Zamknij
    • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
    *
    *
    • Zły
    • Doskonały
    *
    *
    *